Ultimate magazine theme for WordPress.

Bu yıl İlk kez düzenlenecek olan Hatay Kitap Günleri başlıyor

Hatay Kitap Günleri, 18-27 Kasım tarihlerinde kapılarını ilk kez kitapseverlere açıyor. Girişlerin ücretsiz olacağı ve 19 yazarı ağırlayacak fuar, 11.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Hatay Kitap Günleri, Expo Hatay 2021 ev sahipliğinde 18-27 Kasım tarihlerinde ilk kez kitapseverlere kapılarını açıyor. Hatay Belediyesi tarafından ilk kez gerçekleştirilen fuar 17 yayın evi ve 19 ünlü yazara ev sahipliği yapıyor. Kültür Sanat Sokağı’nda gerçekleşecek Hatay Kitap Günleri 11.00-20.00 arasında ziyaret edilebilecek. Kitapseverlerin imza günü ve panellerle yazarlarla buluşacağı fuara girişler ücretsiz olacak.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Bu yıl kültürel etkinliklerle yükseltmeyi hedeflediğimiz sanat ışığını Hatay halkına armağan etmek istiyoruz” dedi. Okumanın önemini vurgulamak ve kitapseverleri birbirinden önemli yazarla buluşturmak için “okumak yaşamaktır” mottosuyla Hatay Kitap Günleri’ni düzenlediklerini belirten Savaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hatay’ın yoğun ilgisini beklediğimiz bu fuarda birbirinden değerli, ünlü yazarlar, sanatçılar ve gazetecileri ağırlayacağız. Sanatçılarımızla yapacağımız etkinliklerde edebiyat, sanat ve şiir söyleşilerinin yanı sıra ülkemizin içinden geçtiği süreci politik, ekonomik ve hukuki olarak değerlendirecek paneller de gerçekleştireceğiz. Yaptığımız kültür sanat etkinliklerine tüm Hatay halkını davet ediyorum. Şehrimizin zenginliğini kültür sanat etkinlikleriyle taçlandırmayı hedef edindiğimiz gibi halkımızı da sanatla buluşturmaya önümüzdeki projelerle devam edeceğiz.”

KİTAP GÜNLERİ’NE KATILACAK YAZARLAR

Fuara katılan ünlü yazarlar, sanatçılar ve gazeteciler ise şöyle; Pelin Batu, Mine Söğüt, Yekta Kopan, Ercan Kesal, Şükrü Erbaş, Haydar Ergülen, Ahmet Ümit, Levent Üzümcü, Akif Beki, Yavuz Oğhan, Nasuh Mahruki, Seda Selek, Sibel Hürtaş, Ayşen Şahin, Barış İnce, Yılmaz Aslantürk, Murat Menteş, Cem Say, Ayşe Dizman. (BirGün)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.