Ultimate magazine theme for WordPress.

Benzine bir zam daha geliyor

Fiyatı 20 liranın üzerine çıkan benzine 11 Mayıs Çarşamba gününden itibaren 1,12 TL daha zam gelmesi bekleniyor. Motorin için de zam hazırlığı var.

Akaryakıt fiyatlarında tırmanmaya devam ediyor. Litresi 20 lirayı aşan benzin fiyatına bir zam daha gelecek.

11 Mayıs Çarşamba saat 00.01’den itibaren geçerli olmak üzere benzinin litresine 1,12  TL zam gelmesi bekleniyor. Akaryakıt dağıtım firmaları, Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ’nin (TÜPRAŞ) rafineri çıkış fiyatındaki değişikler çerçevesinde akaryakıt bayilerine “Zamlı tarife için hazırlık yapın.” talimatı verdi.

Petrolün (Brent) varil fiyatı 112 dolar seviyesinde yer alırken, bugün akaryakıt fiyatlarıyla ilgili yeni bir zam haberi geldi.

9 Mayıs 2022 Pazartesi itibarıyla pompa fiyatlarına göre, benzinin litresi İstanbul’un Avrupa yakasında 20,35 TL’den satılıyor. Yeni zamla İstanbul’da benzinin fiyatı 21,47 TL’ye yükselecek.

Zamlı tarife ile Ankara’da benzin 21,56 TL’den, 21,46 TL’den satılıcak.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ DUYURMUYOR 

Akaryakıttaki fiyat değişimlerini resmi olarak açıklayan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) suç duyurusunda bulunması sebebiyle sosyal medya hesabında zam ve indirim duyurularını paylaşmıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.