Ultimate magazine theme for WordPress.

Metallica, yeni albümünün ilk teklisini yayınladı: Lux Æterna

Metallica, "72 Seasons" albümünden ilk teklisi "Lux Æterna"yı yayınladı. 12'inci stüdyo albümünü tamamladıklarını açıklayan grubun yeni albümü 14 Nisan 2023'te müzikseverlerle buluşacak.

Metallica yakında çıkacak olan 12’nci stüdyo albümünü, albümden yer alan “Lux Æterna” teklisiyle duyurdu. Prodüktörlüğünü Greg Fidelman, James Hetfield ve Lars Ulrich’in üstlendiği “72 Seasons” albümü, 14 Nisan 2023’te dinleyiciyle buluşacak.

2016’da yayınlanan “Hardwired… To Self-Destruct”tan altı yıl sonra gelen yeni albümü, 77 dakikadan fazla sürüyor ve 12 parçadan oluşuyor. Grup, albümün ilk single’ı “Lux Æterna”yı dün yayınladı. Albümde yer alacak diğer parçaların isimleri ise şöyle: “72 Seasons”, “Shadows Follow”, “Screaming Suicide”, “Sleepwalk My Life Away”, “You Must Burn!”, “Crown of Barbed Wire”, “Chasing Light”, “If Darkness Had a Son”, “Too Far Gone?”, “Room of Mirrors”, “Inamorata.”

DÜNYA TURNESİNE ÇIKIYOR

Grubun 2023 yılında geniş çaplı bir turneye çıkacağı da duyuruldu. Turne ABD ve Meksika hariç Batı Avrupa ülkelerinden oluşuyor. Listede maalesef Türkiye yer almıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.