Ultimate magazine theme for WordPress.

Nihal Yalçın’ın ödül aldığı film Estonya yolunda

Altın Portakal'da Nihal Yalçın'a ödül getiren, Nazlı Elif Durlu’nun “Zuhal” filmi, uluslararası prömiyerini Kuzey Avrupa'nın önemli film buluşması olan Tallinn Black Nights Film Festivali'nde yapıyor.

58. Altın Portakal Film Festivali’nde oyuncu Nihal Yalçın’a En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandıran, Nazlı Elif Durlu’nun yönettiği “Zuhal” filmi,  ilk uluslararası prömiyerini Estonya’da yapacak. Yapımcılığını Anna Maria Aslanoğlu’nun üstlendiği film; 12-28 Kasım tarihleri arasında Estonya’nın başkenti Tallinn’de 25.si yapılacak Tallinn Black Nights Film Festivali’nde jüri önüne çıkacak.

BAŞROLÜNDE NİHAL YALÇIN VAR

İstanbul’un merkezinde yalnız yaşayan başarılı avukat Zuhal’in evinin derinlerinden gelen bir kedi sesinin peşinde çıktığı çaresiz arayışı ve o güne dek yüzlerini bile görmediği komşularıyla yaşadığı absürt karşılaşmaları konu alan filmde Zuhal’i usta oyuncu Nihal Yalçın canlandırıyor. Oyuncu kadrosunda Sadi Celil Cengiz, Nur Sürer, Serpil Gül, Sencar Sağdıç, Aysan Sümercan, Burcu Halaçoğlu, Şebnem Sönmez, Çağdaş Ekin Şişman’ın da yer aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Sebastian Weber üstlenirken, kurgusunu Buğra Dedeoğlu ve Selda Taşkın, sanat yönetmenliğini Osman Özcan, özgün müziklerini de Alexander Lawrence ve Yusuf Tan Demirel yaptı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.